WOJSKO - WCR ZAMIAST WKU!

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., przestała istnieć Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce. W jej miejsce powołane zostało WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W OSTROŁĘCE, będące wojskowym organem wykonawczym Ministra Obrony Narodowej. Przekształcenie to jest efektem wejścia w życie ustawy z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny. Najważniejsze zmiany, jakie wprowadza wspomniany akt prawny, to więcej żołnierzy, nowoczesny sprzęt, więcej środków finansowych dla wojska i zdecydowanie szybsze załatwianieformalności dla chętnych do służby wojskowej kandydatów.

 

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce to miejsce, gdzie bardzo szybko załatwisz niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w Wojsku Polskim. To jednostka, która skupiona jest na pozyskiwaniu kandydatów do różnych form służby wojskowej np. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, służby zawodowej czy terytorialnej.

 

Informujemy, iż wszystkie sprawy z naszego terenu związane z wojskiem, które obsługiwane były dotychczas w WKU, mogą teraz Państwo załatwić w WCR!

 

Dane adresowe:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ostrołęce

ul. Henryka Sienkiewicza 45

07-409 Ostrołęka

tel. 261 384 419

https://wcrostroleka.wp.mil.pl/

 

Media społecznościowe:

https://www.facebook.com/WCROstroleka

https://twitter.com/WCROstroleka

 

Masz pytania dotyczące służby wojskowej? - Zadzwoń na ogólnopolskąINFOLINIĘ 800180110.

  • Licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 1001867, odwiedzin dzisiaj: 685

Script logo