Aktualności

 • Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

  Lubisz załatwiać sprawyprzez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny. Rachmistrzowie spisowi dośćczęsto spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą. Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostateczniezapomni się o tym obowiązku.
 • Bieg Tropem Wilczym

  W niedzielę 15 sierpnia w Ostrołęce odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, upamiętniający żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Organizuje go nasze Muzeum. Gorąco zachęcamy też do zapisywania się i wzięcia udziału w imprezie. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa u siebie. Za wszystko z góry dziękujemy. Pozdrawiamy dział edukacji i promocji Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Bieg Tropem Wilczym już 15 sierpnia. Trwają zapisy! Bieg Tropem Wilczym to jedna z największych imprez sportowych w Polsce organizowana dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Ostrołęce odbędzie się ona w niedzielę 15 sierpnia 2021 r. Start będzie miał miejsce w bramie przed budynkiem głównym Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. O godz. 12.00 odbędzie się bieg na dystansie 1 963 m (długość ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka"), z kolei o 12.30 rozpoczną się zmagania na dystansie 5000 m. Limit uczestników na dystansie 1 963 m wynosi 200 osób, a w biegu na dystansie 5 000 m - 150 osób. Aby wziąć w nim udział, wcześniej należy się zapisać. Należy to zrobić tutaj: Zapisy na bieg Tu też znaleźć można regulamin biegu. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Opłata startowa dla uczestników, którzy chcą otrzymać pakiet startowy wynosi: * 1 963 m - 5 zł, * 5 000 m - dla uczniów i studentów do 26. roku życia - 10 zł, pozostałe osoby - 20 zł. W skład pakietu startowego wchodzą: koszulki z wybranym wizerunkiem Żołnierza Wyklętego, poczęstunek, gadżety, pamiątkowy medal oraz profesjonalny pomiaru czasu. Wszyscy zawodnicy przed rozpoczęciem rywalizacji muszą zgłosić się do biura zawodów przy ulicy Traugutta 19. Pakiety będą wydawane w dniach 12 i 13 sierpnia 2021 r. w godz. 8.00 - 15.00 oraz 15 sierpnia w godzinach 8.00 - 15.00. Organizatorem lokalnym biegu jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wszelkie pytania można kierować na maila: btw@muzeumzolnierzywykletych.pl Impreza będzie dostosowana do obostrzeń epidemicznych obowiązujących w dniu biegu. Serdecznie zapraszamy!

 • Nakręć film o spisie i wygrywaj!

  Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)to dla każdego z nas dobra okazja do zastanowienia się nad naszym życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji, nie tylko nad naszą przyszłością, ale również naszego kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: naszej gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Twojej miejscowości, mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość Twojego życia. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

 • Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem

  Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna60% mieszkańców Mazowsza. Na tle mieszkańców krajumamy pewne powody do zadowolenia z naszej postawy. Obowiązek spisowy wypełniło ponad 2 miliony mieszkańców, a z odsetkiem spisanych osób na poziomie ponad 40%,Mazowsze zajmuje pozycję wicelidera – lepszejest tylko znaczniemniejsze województwo opolskie. .

 • Program Dobry Start 300+

  Program Dobry Start 300+

   

 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  CEEB - termin rozpoczęcia składania deklaracji

  Od 1 lipca2021 rokukażdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca będzie miał 12 miesięcy, Dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni.

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

   

 • XXII Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXII Sesja Rady Gminy Troszyn 30.06.2021 roku godz. 13:00. Transmisja

 • Spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!

  Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Jeśli uporczywie będziesz odmawiać spisania się, grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! Już trwają przygotowania pierwszych wniosków do sądu. Mimo zbliżającego się półmetka NSP 2021 wielu mieszkańców nie wypełniło jeszcze obowiązku spisowego. Tłumaczenia są z reguły podobne : „brakuje mi czasu”, „zrobię to we wrześniu” lub „poczekam na rachmistrza”. Ryzyko jest jednak takie, że w końcu zapomnimy się spisać. A z tym wiążą się określone konsekwencje.
 • Wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 • To ostatnia szansa! Spisz się i wygraj samochód w Loterii NSP 2021!

  Spisując się przez Internetw Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) nie tylko wypełniasz ciążący na Tobie obowiązek, ale dajesz też sobie szansę na atrakcyjne nagrody (w tym samochód!).Wystarczy pobrać unikatowy kod potwierdzający samospis internetowy i zarejestrować się w spisowej loterii. Masz na to czas tylko do 7 lipca! Udział w NSP 2021 jest Twoim obowiązkiem i należy go jak najszybciej wypełnić. Warto to zrobić przez Internet - jeśli skorzystasz z samopisu internetowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/, uzyskasz prawo do udziału w Loterii NSP 2021.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 936794, odwiedzin dzisiaj: 1066

Script logo