Aktualności

 • KRUS zaprasza rolników na bezpłatną rehabilitację leczniczą

  KRUS zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych, bezpłatnych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Kołobrzegu, Świnoujściu, Szklarskiej Porębie, Jedlcu, Iwoniczu Zdroju i Horyńcu Zdroju.Osoba, która chce skorzystać z rehabilitacji organizowanej przez KRUS, musi spełniać określone wymogi.

 • Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Troszynie oraz Klub Seniora Senior+ w Troszynie zapraszają na spotkanie autorskie z Panią Wioletą Wróbel

  11 października 2021 r. o godz. 12.00 w Klubie Seniora Senior+(budynek Centrum Kultury) ul. Szkolna 6 w Troszynie, odbędzie się spotkanie, podczas którego Wioleta Wróbel - pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, wygłosi wykład pt. "Stalag I B Hohenstein - historia obozu jenieckiego" oraz zaprezentowany zostanie film pt. "Czego oczy nie widzą", który powstał na podstawie reportażu autorstwa Wiolety Wróbel i został zrealizowany przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
 • Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej –wystartował nabór

  Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej –wystartował nabór Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

  1. Nazwa i adres jednostki:

  Zespół Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkola w Troszynie, ul. Juliusza Słowackiego 13, 07-405 Troszyn;

  2. Stanowisko pracy: główny księgowy;

  Treść ogłoszenia i wymagane dokumenty

 • Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz,blokując infolinię i punkty spisowe.Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.
 • Tworzenie grup producentów i organizacji producentów

  ARiMR ogłosiła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów będą mogły starać się o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 20 października i potrwa do 30 listopada 2021 r.
 • Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej

  Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowaławnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r. O wsparcie będą mogły ubiegać się dwie grupy beneficjentów.
 • Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

  Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedynana 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomośćstrat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek. Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.
 • WzMOCnij swoje otoczenie

  Kolejna inicjatywa w gminie z grantem Polskich Sieci Elektroenergetycznych Kolejny raz gmina Troszyn została laureatem dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Tym razem dzięki otrzymanemu grantowi zagospodarowany zostanie plac rekreacyjny w Kleczkowie. Instytucje i organizacje z gminy Troszyn po raz kolejny otrzymały zaproszenie do udziału w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Tym razem w Kleczkowie w ramach grantu zagospodarowany zostanie plac rekreacyjny, powstanie siłownia plenerowa oraz altana. Odnowiony plac stanie się miejscem spotkań i odpoczynku wszystkich pokoleń. Dodatkowo projekt pozytywnie wpłynie na środowisko dzięki nowym nasadzeniom i nowoczesnej stacji segregacji śmieci. Efekty będą widoczne jeszcze w tym roku.
 • Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

  Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku. Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1148726, odwiedzin dzisiaj: 745

Script logo