Aktualności

 • Rachmistrzowie ruszają w teren!

  Pomimo że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) trwa od 1 kwietnia, praca rachmistrzów terenowych była wstrzymana. Powód był oczywisty – pandemia. Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od23 czerwca. Wiele osób czeka ze spisem, bo chcą to zrobić w bezpośredniej rozmowie i przy wsparciu rachmistrza. Będzie to w końcu możliwe! W przypadku województwa mazowieckiego osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku spisowego, mogą spodziewać się wizyty rachmistrza począwszy od 23 czerwca. Nie ma absolutnie żadnych powodów do obaw – rachmistrz przychodzi, by służyć pomocą
 • Program bezpłatnej pomocy psychologicznej

  Dzień dobry, Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą już teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa (bez względu na wiek) potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną. Projekt jest wynikiem współpracy Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Fundacji ADRA Polska. Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą z niej skorzystać dzwoniąc pod nr. tel. 790 796 718. Link do grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego znajduje się tutaj:
 • Materiał siewny, pomoc klęskowa, wsparcie dla pszczelarzy –trwa przyjmowanie wniosków

  Do Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa mogą składać wnioski o pomoc finansową rolnicy, którzy: ponieślistraty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2020 roku, chcą skorzystać z kwalifikowanego materiału siewnego lub prowadzą zarejestrowaną działalność pszczelarską.
 • Ochrona zwierząt HPAI, AFS szczepienie psów

  Zasady bioasekuracji w celu ochrony stad drobiu przed HPAI opracowanej przez Krajową Radę Drobiarstwa Izbę Gospodarczą we współpracy z Głównym Inspektorem Weterynarii i Państwowym Instytutem Weterynaryjnym Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach.

 • Ponad 2 mln zł dla Gminy Troszyn na ekologiczny transport dzieci do szkoły

  16 czerwca 2021 r. w Troszynie podpisano umowy na zakup zeroemisyjnych autobusów. Środki pochodzą z programu priorytetowego „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) – KANGUR – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Razem z gminą Troszyn wsparcie otrzyma 16 innychsamorządów: Skalbmierz, Pałecznica, Krasnopol, Daszyna, Przedecz, Śniadowo, Działoszyce, Rzeczyca, Wieniawa, Ojrzeń, Platerów, Zduny, Rusinów, Ożarów Mazowiecki oraz Jawornik Polski, których przedstawiciele przyjechali do Troszyna na uroczyste podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków. Po podpisaniu umów z samorządowcami spotkał się minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

   

 • Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

  Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja ipaństwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych?Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić.Dowiedz się, co zyskaszuczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.
 • Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!

  Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.
 • Majowe Zajęcia w Klubie Seniora Senior +

  Troszyńscy seniorzy znów spotykają się w Klubie. Cieszymy się z zaangażowania i chęci do wspólnego spędzania czasu, rozwijania zdolności, zainteresowań i pasji.

 • Rekrutacja uczestników projektu WIEDZA I INNOWACJE - II.

  Szanowni Państwo, Informuję, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Zaścianek Mazowsza" do dnia 02 czerwca 2021 roku prowadzi rekrutację uczestników projektu WIEDZA I INNOWACJE - II. Terminy warsztatów (do wyboru):

  I grupa: 10 - 11 czerwca 2021 roku;

  II grupa: 8 - 9 lipca 2021 roku;

  Zakres Projektu obejmuje realizację BEZPŁATNYCH, DWUDNIOWYCH WARSZTATÓW Z PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO, które stanowią ofertę edukacyjną skierowaną do 60 mieszkańców obszaru LGD (gminy: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie, Troszyn), w szczególności do przedstawicieli grup defaworyzowanych.

 • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy

  Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym. Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 936831, odwiedzin dzisiaj: 1103

Script logo