Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna

Projekt „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna” zwycięzcą konkursu PSE

Wkrótce w centrum Troszyna powstanie altana ogrodowa, która będzie pełnić funkcję rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców gminy. Wszystko za sprawą projektu „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna”, który zwyciężył i otrzymał dofinansowanie w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Celem tego projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum Troszyna poprzez budowę altany ogrodowej. Miejsce to stworzy warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji lokalnej społeczności. Realizacja przedsięwzięcia podniesie tym samym atrakcyjność i estetykę miejscowości.

Przez teren Gminy Troszyn przebiegać będzie budowana przez PSE linia przesyłowa relacji Ostrołęka – Stanisławów. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”. Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla całego regionu

– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne. Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że nowa strefa odpoczynku i relaksu w Troszynie stanie sięatrakcyjnym miejscem integracji dla wszystkich mieszkańców gminy – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE.

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Granty od PSE otrzyma blisko 90 projektów, które będą realizowane w 76 gminach na terenie całego kraju.

Link przekierowujący do strony internetowej Partnera: PSE

  • Licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 41022, odwiedzin dzisiaj: 4

Script logo