Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Troszynie oraz Klub Seniora Senior+ w Troszynie zapraszają na spotkanie autorskie z Panią Wioletą Wróbel

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Troszynie oraz Klub Seniora Senior+
w Troszynie zapraszają na spotkanie autorskie z Panią Wioletą Wróbel

 

11 października 2021 r. o godz. 12.00 w Klubie Seniora Senior+(budynek Centrum Kultury) ul. Szkolna 6 w Troszynie, odbędzie się spotkanie, podczas którego Wioleta Wróbel - pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, wygłosi wykład pt. "Stalag I B Hohenstein - historia obozu jenieckiego"​ oraz zaprezentowany zostanie film pt. "Czego oczy nie widzą", który powstał na podstawie reportażu autorstwa Wiolety Wróbel i został zrealizowany przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

 

Wioleta Wróbel - pochodzi ze wsi Radgoszcz (gmina Troszyn), ukończyła dziennikarstwo
i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Studium Reportażu działające przy Teatrze Jaracza w Olsztynie. Jest pracownikiem olsztyńskiej Delegatury IPN. Reportaż "Czego oczy nie widzą" powstał w 2021 r. i został nagrodzony w konkursie im. Seweryna Pieniężnego, który organizowany jest przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Opowiada historię  Stalagu IB Hohenstein, który w latach 1939-1945 znajdował się nieopodal wsi Królikowo (obecnie woj. warmińsko-mazurskie). Był to największy obóz jeniecki na terenie Mazur, przez który przeszło ok. 250 tys. ludzi, a 55 tys. poniosło śmierć. Jak jednak dziś wygląda to miejsce? Czy coś po nim pozostało? Tego dowiedzą się Państwo na spotkaniu. Serdecznie zapraszamy!

  • Licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 628230, odwiedzin dzisiaj: 63

Script logo