Aktualności

 • Ochrona zwierząt HPAI, AFS szczepienie psów

  Zasady bioasekuracji w celu ochrony stad drobiu przed HPAI opracowanej przez Krajową Radę Drobiarstwa Izbę Gospodarczą we współpracy z Głównym Inspektorem Weterynarii i Państwowym Instytutem Weterynaryjnym Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach.

 • Ponad 2 mln zł dla Gminy Troszyn na ekologiczny transport dzieci do szkoły

  16 czerwca 2021 r. w Troszynie podpisano umowy na zakup zeroemisyjnych autobusów. Środki pochodzą z programu priorytetowego „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) – KANGUR – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Razem z gminą Troszyn wsparcie otrzyma 16 innychsamorządów: Skalbmierz, Pałecznica, Krasnopol, Daszyna, Przedecz, Śniadowo, Działoszyce, Rzeczyca, Wieniawa, Ojrzeń, Platerów, Zduny, Rusinów, Ożarów Mazowiecki oraz Jawornik Polski, których przedstawiciele przyjechali do Troszyna na uroczyste podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków. Po podpisaniu umów z samorządowcami spotkał się minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

   

 • Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!

  Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.
 • Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

  Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja ipaństwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych?Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić.Dowiedz się, co zyskaszuczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.
 • Rekrutacja uczestników projektu WIEDZA I INNOWACJE - II.

  Szanowni Państwo, Informuję, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Zaścianek Mazowsza" do dnia 02 czerwca 2021 roku prowadzi rekrutację uczestników projektu WIEDZA I INNOWACJE - II. Terminy warsztatów (do wyboru):

  I grupa: 10 - 11 czerwca 2021 roku;

  II grupa: 8 - 9 lipca 2021 roku;

  Zakres Projektu obejmuje realizację BEZPŁATNYCH, DWUDNIOWYCH WARSZTATÓW Z PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO, które stanowią ofertę edukacyjną skierowaną do 60 mieszkańców obszaru LGD (gminy: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie, Troszyn), w szczególności do przedstawicieli grup defaworyzowanych.

 • Majowe Zajęcia w Klubie Seniora Senior +

  Troszyńscy seniorzy znów spotykają się w Klubie. Cieszymy się z zaangażowania i chęci do wspólnego spędzania czasu, rozwijania zdolności, zainteresowań i pasji.

 • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy

  Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym. Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.
 • Numer alarmowy 998

  Komunikat dotyczący przekierowania obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 .

  Zgodnie z harmonogramem od 31.05.2021r. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu przejmie obsługe połączeń kierowanych na numer alarmowy 998.

   

 • Moja rodzina, moja miejscowość liczy się w spisie

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym rozpoczyna się Konkurs plastyczny „Moja rodzina, moja miejscowość liczy się w spisie”, organizowany przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Konkurs adresowany jest do dzieci z województwa mazowieckiego urodzonych w latach 2010 – 2014. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej prezentującej wyobrażenia dzieci na temat swojej rodziny i miejsca, w którym mieszka w świetle trwającego spisu powszechnego. Prace w formacie A3 lub A4 mogą być wykonane w dowolnej technice np. rysowanie, malowanie, wycinanka, kolaż, wyklejanie. Zdjęcia prac konkursowych można przesyłać do 28 maja br. Nagrodami w Konkursie jest atrakcyjny zestaw gadżetów NSP 2021 dla stu osób, których prace plastyczne zostaną dostarczone jako pierwsze. Regulamin Konkursu oraz plakat konkursowy dostępny jest pod linkiem:konkurs regulamin i plakat
 • Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

  Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów. W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 628284, odwiedzin dzisiaj: 117

Script logo