Aktualności

 • Wojewoda Mazowiecki w Troszynie

  W dniu 10 grudnia 2019r. w gminie Troszyn gościł Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Wraz z Wójtem Gminy Troszyn Edwinem Mierzejewskim, Przewodniczącym Rady Gminy Zenonem Mierzejewskim i Kierownikiem delegatury MUW w Ostrołęce Marcinem Grabowskim, odwiedzili najmłodszych mieszkańców Samorządowego Przedszkola i Żłobka w Troszynie. Przedszkolaki powitały gości piosenkami i zaprosiły do warsztatów bożonarodzeniowych. Dzieci otrzymały świąteczne upominki. Goście życzyli dzieciom i pracownikom szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 • TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH

  WÓJT GMINY TROSZYN INFORMUJE

  że w dniu 10 grudnia 2019 r. w godz. 09:00-10:00 na terenie powiatu ostrołęckiego przeprowadzony zostanie: TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH WYKORZYSTYWANYCH W SYSTEMIE OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA LUDNOŚCI CYWILNEJ O ZAGROŻENIACH Podczas treninguwyemitowany zostanie akustyczny sygnał alarmowy, trwającego 1 minutę. W związku z powyższym prosimy Państwa o zachowanie spokoju.

 • I edycja konkursu „Najciekawsza wystawa 2019”

  Rok 2019 dobiega końca. Czy udało Ci się w tym roku odwiedzić muzeum, które szczególnie zapadło Ci w pamięć? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie! Wystarczy, że opiszesz wystawę z dowolnego muzeum w województwie mazowieckim, która w 2019 roku zrobiła na Tobie największe wrażenie. Nagrody:

  1. I miejsce - 500 zł
  2. II miejsce - 300 zł
  3. III miejsce - 200 zł
 • Oaza odpoczynku i relaksu

  Dobiegła końca realizacja projektu pn. Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna, który otrzymał dofinansowanie w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Efektem końcowym projektu jest piękna altana ogrodowa wybudowana w centrum Troszyna, która oprócz funkcji rekreacyjnej będzie pełniła także funkcję ogródka letniego. Wybudowanie nowoczesnego obiektu zagospodarowało przestrzeń publiczną w centrum Troszyna. Altana doskonale współgra z otoczeniem. Stanowi istotną część kompleksu rekreacyjno-kulturalnego, gdzie można odpocząć na świeżym powietrzu, zintegrować się z lokalną społecznością, znajomymi i rodziną. Realizacja przedsięwzięcia zwiększyła atrakcyjność i estetykę miejscowości. Jesteśmy przekonani, że miejsce będzie stanowiło w jak w tytule projektu oazę odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna i okolic.

 • X Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Stopnie alarmowe na terenie RP

  OGŁOSZENIE O WPROWADZENIU STOPNI ALARMOWYCH NA TERENIE RP.

  Zarządzeniem Nr 197 Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP, obowiązujące od dnia 10 października 2019r, od godz.00:01,do dnia 14 października 2019r., do godz.23:59. Wprowadzenie ww. stopni alarmowych jest związane z wyborami do Sejmu RP i Senatu RP. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy z prośbą o:

  • informowanie odpowiednich służb w przypadku zauważenia: nieznanych pojazdów na terenie instytucji publicznych lub innych ważnych obiektów, porzuconych paczek i bagaży lub w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności,
  • informowanie służb o zauważeniu osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia (dziwnie rozglądających się w miejscach publicznych, prowadzących wyraźną obserwację miejsc lub obiektów, fotografujących ukradkiem te obiekty, itp.) .
  • informowanie służb o zastanawiąjąco zaparkowanych samochodach w miejscach nie zawsze na ten cel przeznaczonych.

  Od czujności i odpowiedzialności nas wszystkich zależy nasze bezpieczeństwo. Nie chcielibyśmy, by wydarzenia z Europy Zachodniej powtórzyły się w naszym Kraju.

 • IX Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!

  Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd. W akcji Masz Głos pokazujemy co i jak można zmienić dla siebie i innych, wspieramy w realizacji pomysłów, pomagamy działać skutecznie, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.

 • OTWARCIE PLACU ZABAW W TROSZYNIE

  Dn.2.09 2019 r odbyło się otwarcie miejsca integracji i lokalnej aktywności,w którym mieści się plac zabaw i siłownia zewnętrzna.Uroczystego otwarcia dokonał pan wójt Edwin Mierzejewski, pan przewodniczący rady Gminy Zenon -Marek Mierzejewski , radni i pani dyrektor Samorządowego Przedszkola w Troszynie Na uroczystość przybyły dzieci z przedszkola z Kleczkowa jak również Samorządowego Przedszkola z Troszyna Nowo powstały obiekt został sfinansowany ze środków UE w ramach działania "Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019. To kolejny już plac zabaw,który umożliwi dzieciom wspólne spędzenie czasu i integrację społeczną

 • TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w terminie 23-27 WRZEŚNIA 2019 ROKU organizuje TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY. Tydzień Przedsiębiorcy jest przedsięwzięciem skierowanym do przedsiębiorców, a także osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności oraz do klientów, którzy chcą zapoznać się z przepisami i zasadami dot. obowiązku ubezpieczeń społecznych. Głównymi tematami przewodnimi seminariów będą:

  1. Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych,

  2. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne,

  3. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1414038, odwiedzin dzisiaj: 1541

Script logo