Aktualności
Program Oczyszczania Kraju z Azbestu
Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2007-2032” wskazuje na konieczność organizowania kampanii edukacyjno-informacyjnych w zakresie prawidłowego postępowania z wyrobami zawierającymi azbest. W ramach realizacji zadań powierzonych samorządowi województwa, kontynuując tradycję z lat poprzednich, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26, organizowane jest seminarium szkoleniowe pod nazwą „Obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców obiektów zawierających azbest – inwentaryzacja, demontaż, unieszkodliwienie”. Spotkanie odbędzie się w dniu 19 września 2018 r., w godzinach 10:00-14:00.
Seminarium skierowane jest do osób prowadzących działalność gospodarczą, samorządów gminnych, firm, stowarzyszeń i innych instytucji posiadających REGON. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać na adres seminarium.azbest@mazovia.pl zgłoszenie zawierające nazwę i adres przedsiębiorstwa/instytucji oraz imię i nazwisko uczestnika. Rejestracja uczestników prowadzona jest do dnia 14 września br.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat spotkania proszę dzwonić pod nr telefonu (22) 59 79 463.
Rozkład jazdy autobusów
Przedsiębiorstwo Transportowe „DAREX” Dariusz Nowak 07-417 Ostrołęka ul. Kochanowskiego 6, przedstawia rozkład jazdy autobusów ważny od 03.09.2018r.
Linia komunikacyjna: CHRZCZONY – PISKI – KLECZKOWO – TROSZYN - OSTROŁĘKA
Otwarcie placu zabaw
Wojt Gminy Troszyn zaprasza na oficjalne otwarcie placu zabaw i rekreacji w dniu 22.07.2018 o godz. 13:00 na skwerku przy fontannie w troszynie. W programie wiele atrakcji i, niespodzianek dla najmlodszych.
Zabytki z Kulturą
Szanowni Państwo,
Przez całe wakacje od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl i na kanale TVP Kultura będzie trwał konkurs „Zabytki z Kulturą". Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków, znajdujących się na portalu. Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureatów konkursu „Zabytki z Kulturą" przewidziano atrakcyjne nagrody kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie nid.pl oraz zabytek.pl
DOTACJE NA INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
DOTACJE NA INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
DOTACJE DLA FIRM: DOTACJA W WYSOKOŚCI DO 25% KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH POŁĄCZONA Z NISKOOPROCENTOWANYM KREDYTEM DO 3 %
DOTACJE DLA OSÓB FIZYCZNYCH: DOTACJA W WYSOKOŚCI 20% KOWSZTÓW KWALIFIKOWANYCH, WARUNEK ŚRODKI WŁASNE
DOTACJE DLA ROLNIKÓW: ULGA W PODATKU ROLNYM, ZWROT W WYSOKOŚCI 25% PONIESIONYCH KOSZTÓW INWESTYCJI
Bezpłatny audyt w miejscu inwestycji. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do ZE. INFOLINIA 732622651 www.ekodom-oze.pl
Szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne
Działając na podstawie § 3 regulaminu z dnia 5 czerwca 2018 r. dotyczącego działania komisji powołanych przez Wojewodę Mazowieckiego do spraw oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne
Wójt Gminy Troszyn informuje producentów rolnych u których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę oraz inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat do 11 lipca 2018 roku.
Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach
Instytut Ogrodnictwa serdecznie zaprasza Państwa do udziału w XXI Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach 14 czerwca 2018 roku. Spotkanie, kierowane zarówno dla sadowników, jak i producentów warzyw, ma na celu popularyzację wyników badań prowadzonych w zakładach naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podczas wykładów i prezentacji doświadczeń przybyłym uczestnikom zostaną przedstawione nowości technologiczne, odmianowe, wdrożenia nowoczesnych metod efektywnej produkcji oraz aktualne prace badawcze z zakresu sadownictwa i warzywnictwa, także te, które są prowadzone w ramach realizowanych w Instytucie Programów Wieloletnich (2015-2020).
Pociąg Słoneczny
W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.
Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.
Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.
DZIEŃ OTWARTY
DZIEŃ OTWARTY W BIURACH POWIATOWYCH AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA -eWniosekPlus - 12 KWIETNIA OD7:30DO 18:00 ZAPRASZAMYDO BIURA POWIATOWEGO ARiMR W OSTROŁĘCE.
BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Głównymi organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Patronat Honorowy sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.
Przy ocenie gospodarstw komisje konkursowe wezmą pod uwagę: organizację obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych, stan techniczny maszyn, urządzeń
i stosowanych narzędzi, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich oraz inne elementy pracy rolnika.