Aktualności

 • Czyste Powietrze

  Szanowni Państwo, w związku z trwającym naborem na nowych zasadach w Programie Czyste Powietrze udostępniamy Państwu krótką informację o najważniejszych zmianach w Programie, z prośbą o zamieszczenie jej na swoich stronach internetowych. Powyższa prośba wynika z chęci dotarcia z informacją do jak największej liczby odbiorców, w tym również Państwa mieszkańców. Będziemy wdzięczni za pomoc w szerzeniu informacji o Programie Czyste Powietrze, który ma na celu poprawę jakości powietrza.

  Z poważaniem

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

 • Maseczka dla rolnika

  Od 16 kwietnia br. wprowadzony został obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Chroni to nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Maseczki ochronne są obowiązkowe dla wszystkich osób znajdujących się w obiektach handlowych, zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej, na terenie nieruchomości wspólnych, na drogach, w parkach, terenach zielonych, w transporcie publicznym oraz w samochodzie, jeżeli podróżujemy z osobą, z którą nie zamieszkujemy w tym samym gospodarstwie domowym. W rozporządzeniu ministra zdrowia przewidziane są też okoliczności zwalniające z obowiązku noszenia maseczek przez osoby z powodu stanu zdrowia, czy wykonujące niektóre czynności zawodowe niewymagające bezpośredniego kontaktu z klientem czy interesantem.
 • Pamiętnik 2020

  Serdecznie zapraszam w imieniu Dyrektora Muzeum Niepodległości dr Tadeusza Skoczka do do wzięcia udziału w konkursie ,,Pamiętnik 2020” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Szczegóły dotyczące regulaminu znajdą Państwo pod linkiem. http://muzeum-niepodleglosci.pl/aktualnosci/konkurs-pamietnik-2020/

  z poważaniem

  Michał Rybak Kustosz, Dział Edukacji Muzeum Niepodległości 22 8279643

 • Moje Stypendium

  Szanowni Państwo, jako Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działamy na rzecz popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. Od 2006 roku prowadzimy portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia serwisu zgromadziliśmy ponad 12 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży. Staramy się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w sytuacji kryzysu - m.in. publikując artykuły o grantach dla organizacji w czasie epidemii czy przydatnych narzędziach do zdalnej nauki. Nasza działalność obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych czy realizację badań „rynku stypendialnego” w Polsce. Zwłaszcza w obecnej sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy, mamy nadzieję, że nasza działalność może być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób.
 • ARiMR: Wydłużone terminy naborów z PROW 2014-2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014-2020 na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także w nawadnianie gospodarstw. Do 17 czerwca 2020 r.przedłużony został termin na dostarczanie wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”. Ta propozycja pomocy skierowana jest do dwóch grup odbiorców.
 • KONSULTACJE TRASY LINII 400 KV OSTROŁĘKA-STANISŁAWÓW

  Szanowni Państwo,

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przesyłamy Państwu komunikat w sprawie kontynuacji konsultacji dotyczących budowy linii 400 kV Ostrołęka - Stanisławów za pośrednictwem Internetu. Informujemy w nim o możliwości przekazywania uwag wykonawcy inwestycji za pośrednictwem skrzynki kontaktowej, jak i nowej formy wyrażania opinii, czyli geoankiety. Link do strony inwestycji zamieszczamy w komunikacie.

 • Fundacja ADRA Polska

  Dzień dobry,

  Fundacja ADRA Polska poszukuje osób, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego online - to właśnie dla nich uruchomiliśmy grupy "Równoważnia". Informacje na temat inicjatywy znajdą Państwo w załączeniu. Pomocy będą udzielać doświadczeni terapeuci. Konsultacje będą prowadzone dla różnych grup osób. Skorzystać mogą ci, którzy już przed epidemią korzystali ze wsparcia psychoterapeutów, a w obecnym czasie odczuwają jeszcze większe trudności i lęki. – Chodzi też o osoby, które czują ten stres w ciele, nie mogą jeść, mają różne bóle – mówi psycholog Dorota Kaczmarkowska. – Z pomocy mogą też skorzystać osoby, które do tej pory nie potrzebowały wparcia terapeutów, ale teraz odczuwają lęk związany z możliwością utraty zatrudnienia czy problemami finansowymi – dodaje. Spotkania grup wsparcia odbywać się będą online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.

 • Oferta edukacyjna

  Szanowny Panie Wójcie,

  w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i brakiem możliwości bezpośredniego spotkania się z uczniami VIII klas szkoły podstawowej, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie do podległych szkół oferty edukacyjnej II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce na rok szkolny 2020/2021 w celu rozesłania przez dyrektorów szkół i wychowawców informacji uczniom podczas zdalnego nauczania.

 • Zawieszenia funkcjonowania Żłobków

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 10 kwietnia 2020 r. na podstawie art. 6a ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2020 r. poz. 326, z późn. zm.) wydał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 • ARiMR: dopłaty 2020 – nowy termin składania oświadczeń

  Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019. Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można składać od 2 marca 2020 r. Do 8 kwietnia Agencja zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1523018, odwiedzin dzisiaj: 1239

Script logo