Aktualności

 • Modernizacja linii kolejowej nr 29 na odcinku Tłuszcz - Ostrołęka

  W związku z trwającymi pracami nad wykonaniem studium wykonalności dla zadania pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 29 na odcinku Tłuszcz - Ostrołęka" oraz brakiem możliwości przeprowadzenia spotkań z mieszkańcami w ramach konsultacji, bardzo prosimy o udostępnienie na swoich stronach internetowych oraz oficjalnych portalach społecznościowych linku do strony internetowej z ankietą dotyczącą kolejowej oferty pociągów oraz infrastruktury kolejowej. W załączeniu przesyłamy pismo w przedmiotowej sprawie.

 • Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym

  Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym należy składać w Zespole Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkola w Troszynie przy ul. Juliusza Słowackiego 13. Zapraszamy do składania wniosków od dnia 17 sierpnia 2020 r. do 15 września 2020 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów, do 15 października danego roku. Wszystkie sprawy związane z pomocą materialną o charakterze socjalnym załatwiane są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00. Informacje udzielane są także drogą telefoniczną pod numerem tel. 29/ 76-71-075.

 • Powszechny Spis Rolny 2020

  Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

  Po zakończeniu żniw rolnicy z całej Polski będą mieli jeszcze jeden bardzo ważny obowiązek do wypełnienia. Chodzi o Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada br. Nie trzeba czekać na wizytę rachmistrza – warto spisać się samemu przez Internet lub umówić się na spis telefoniczny.

  Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. To najważniejsze badanie polskiego rolnictwa – jego ostatnia edycja odbyła się 10 lat temu. Przygotowania do spisu trwają w całym kraju, również w naszej gminie.

 • Dzień wolny od pracy

  ZARZĄDZENIE NR UG.0050.43.2020

  Wójta Gminy Troszyn z dnia 5 sierpnia 2020 roku w sprawie zmiany rozkładu czasu pracy w Urzędzie Gminy Troszyn.

  związku z obowiązującym w sierpniu bieżącego roku wymiarem czasu pracy określa się dodatkowy dzień wolny od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Troszyn tj.: - dzień 14 sierpnia 2020 roku – piątek za święto, będące ustawowo wolnym dniem od pracy, przypadające w sobotę 15 sierpnia 2020 roku. W dniu 14 sierpnia 2020 roku Urząd Gminy Troszyn będzie nieczynny.

   

   

 • Wniosek o oszacowanie strat gradobicia

  Wniosek o oszacowanie strat gradobicia

 • Zwrot podatku akcyzowego (dokumentacja)

  Wójt Gminy Troszyn, informuje:

  Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT:

  • w terminie od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi: 100,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła Pieniądze wypłacane będą w terminach: 1 - 30 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 • Ukończ kurs e-learningowy i zdobądź hulajnogę!

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce zaprasza dzieci rolników w wieku 6-14 lat, do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Szkolenie to w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia w gospodarstwie rolnym oraz uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Zdobyta podczas kursu wiedza pomoże ograniczyć nieszczęśliwe zdarzenia, które częściej występują podczas wakacji.

 • Konkurs dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce zaprasza dzieci rolników w wieku 11-14 lat do wzięcia udziału w Konkursie dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki ( minimum 5, maksymalnie kilkanaście wersów ) promującej prawidłowe nawyki i zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Formularz zgłoszeniowy wraz z samodzielnie ułożona rymowanką można przesłać na adres e-mail: rymowanka@krus.gov.pl do 31.08.2020r. do godz. 24:00 wpisując w temacie: Konkurs na rymowankę – Imię i Nazwisko dziecka.

 • XVI Sesja Rady Gminy w Troszynie. Retransmisja

 • BEZPŁATNE SZKOLENIE KOMPUTEROWE.

  Szanowni Państwo, z przyjemnością chciałabym zaprosić mieszkańców Państwa gminy na BEZPŁATNE SZKOLENIE KOMPUTEROWE. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a zajęcia będą odbywać się ONLINE. Szkolenie to ma na celu podwyższenie kompetencji komputerowych mieszkańców z wybranych podregionów województwa mazowieckiego. Jest ono skierowane w szczególności dla: - osób pomiędzy 25 a 64 rokiem życia, - mieszkańców województwa mazowieckiego (powiaty: białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński, Warszawa, legionowski, miński, otwocki, wołomiński, grodziski, nowodworski, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni), - pierwszeństwo dla mieszkańców obszarów wiejskich, - bezrobotnych lub osób pracujących w małych i średnich przedsiębiorstwach, - osób o niskich kwalifikacjach (posiadających wykształcenie ponadgimnazjalne lub niższe).
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1523056, odwiedzin dzisiaj: 1277

Script logo