Aktualności

 • Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc!

  Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy. Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

   

 • Nie bój się spisu!

  Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

  Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy. Każdy ma prawo do wątpliwości i nie ma nic złego w stawianiu pytań o sensowność i legalność Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Należy jednak podejść do tego poważnie i rzetelnie, a nie opierać się na „sensacyjnych” opiniach internetowych anonimów.

 • LETNIE SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA SENIOR+ W TROSZYNIE

  Letnie spotkania seniorów obfitują w różnorodne wydarzenia. W czerwcu i lipcu seniorzy mieli okazje między innymi:

 • Spisnie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

  Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbęosóbdotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej orazmożliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome. Temat niepełnosprawności jest bardzo istotną częściąNarodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). W formularzu pojawiają się m.in. pytania dotyczącezdolności wykonywania codziennych czynnościoraz orzeczeń o niepełnosprawności. Nie należy się obawiać, że te wrażliwe dane będą komukolwiek przekazywane. Informacje dotyczące każdej osoby są w pełni anonimowe, bezpieczne i objęte tajemnicą statystyczną.
 • Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

  Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach powszechnych w naszym kraju już od 100 lat! Obecnie temat mieszkań, ich cen i dostępności wzbudza wiele emocji. Z tego powodu narasta wiele mitów na temat pytań o mieszkania w spisie powszechnym. Jeśli ktoś podejrzewa, że w ten sposób ktoś zamierza kontrolować jego majątek lub zbiera informacje do podatku katastralnego, to koniecznie powinien przeczytać tekst do końca.
 • Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im!

  Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to jedyna szansa, by policzyć wszystkich cudzoziemców mieszkających w Polsce. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat. Jeśli zatem znamy lub zatrudniamy obcokrajowców, warto im pomóc wypełnić ten obowiązek. Wbrew pozorom Narodowy Spis Powszechny 2021 obejmuje nie tylko obywateli Polski -obowiązek spisowy dotyczy KAŻDEJ osoby mieszkającej w naszym kraju niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy narodowości. Spisu nie należy się bać – tajemnica statystyczna gwarantuje, że jednostkowe dane dotyczące cudzoziemców oraz ich polskich pracodawców nie będą nikomu udostępniane, nawet w przypadku braku legalności pobyt czy pracy.
 • Bieg Tropem Wilczym

  W niedzielę 15 sierpnia w Ostrołęce odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, upamiętniający żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Organizuje go nasze Muzeum. Gorąco zachęcamy też do zapisywania się i wzięcia udziału w imprezie. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa u siebie. Za wszystko z góry dziękujemy. Pozdrawiamy dział edukacji i promocji Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Bieg Tropem Wilczym już 15 sierpnia. Trwają zapisy! Bieg Tropem Wilczym to jedna z największych imprez sportowych w Polsce organizowana dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Ostrołęce odbędzie się ona w niedzielę 15 sierpnia 2021 r. Start będzie miał miejsce w bramie przed budynkiem głównym Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. O godz. 12.00 odbędzie się bieg na dystansie 1 963 m (długość ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka"), z kolei o 12.30 rozpoczną się zmagania na dystansie 5000 m. Limit uczestników na dystansie 1 963 m wynosi 200 osób, a w biegu na dystansie 5 000 m - 150 osób. Aby wziąć w nim udział, wcześniej należy się zapisać. Należy to zrobić tutaj: Zapisy na bieg Tu też znaleźć można regulamin biegu. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Opłata startowa dla uczestników, którzy chcą otrzymać pakiet startowy wynosi: * 1 963 m - 5 zł, * 5 000 m - dla uczniów i studentów do 26. roku życia - 10 zł, pozostałe osoby - 20 zł. W skład pakietu startowego wchodzą: koszulki z wybranym wizerunkiem Żołnierza Wyklętego, poczęstunek, gadżety, pamiątkowy medal oraz profesjonalny pomiaru czasu. Wszyscy zawodnicy przed rozpoczęciem rywalizacji muszą zgłosić się do biura zawodów przy ulicy Traugutta 19. Pakiety będą wydawane w dniach 12 i 13 sierpnia 2021 r. w godz. 8.00 - 15.00 oraz 15 sierpnia w godzinach 8.00 - 15.00. Organizatorem lokalnym biegu jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wszelkie pytania można kierować na maila: btw@muzeumzolnierzywykletych.pl Impreza będzie dostosowana do obostrzeń epidemicznych obowiązujących w dniu biegu. Serdecznie zapraszamy!

 • Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

  Lubisz załatwiać sprawyprzez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny. Rachmistrzowie spisowi dośćczęsto spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą. Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostateczniezapomni się o tym obowiązku.
 • Dobry Start" 300+. Jutro spotkanie!

  Dobry Start"  300+. Jutro spotkanie!

 • Nakręć film o spisie i wygrywaj!

  Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)to dla każdego z nas dobra okazja do zastanowienia się nad naszym życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji, nie tylko nad naszą przyszłością, ale również naszego kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: naszej gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Twojej miejscowości, mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość Twojego życia. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 628276, odwiedzin dzisiaj: 109

Script logo