Aktualności

 • TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w terminie 23-27 WRZEŚNIA 2019 ROKU organizuje TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY. Tydzień Przedsiębiorcy jest przedsięwzięciem skierowanym do przedsiębiorców, a także osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności oraz do klientów, którzy chcą zapoznać się z przepisami i zasadami dot. obowiązku ubezpieczeń społecznych. Głównymi tematami przewodnimi seminariów będą:

  1. Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych,

  2. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne,

  3. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

 • Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna

  Projekt „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna” zwycięzcą konkursu PSE

  Wkrótce w centrum Troszynapowstanie altana ogrodowa, która będzie pełnić funkcję rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców gminy. Wszystko za sprawą projektu „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna”, który zwyciężył i otrzymał dofinansowanie w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Celem tego projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum Troszyna poprzez budowę altany ogrodowej. Miejsce to stworzy warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji lokalnej społeczności. Realizacja przedsięwzięcia podniesie tym samym atrakcyjność i estetykę miejscowości.

 • Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu

  Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Pro Civitas Bono serdecznie zapraszam na wykład pt. " Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu" , który odbędzie się dnia 7 września w godz. 9.00-13.00 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, przy ul. Aleksandrowicza 5, w sali dydaktycznej za bufetem. Będzie to pierwszy z cyklu wykładów o tematyce zdrowotnej, skierowany do seniorów oraz ich rodzin i opiekunów, organizowany w ramach projektu pt. "Akademia E-seniora", współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Uwaga !!!! dla osób, którym problemy zdrowotne uniemożliwiają osobiste przybycie na wykład, zaplanowaliśmy transmisję na żywo przez Internet.
 • VIII Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Wystawa promująca bezpieczne metody pracy

  Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce zaprasza rolników do zapoznania się z wystawą promującą bezpieczne metody pracy ograniczające ryzyko chorób układu ruchu u rolników oraz popularyzującą sposoby zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych.W okresie zimowym najczęściej dochodzi do poślizgnięć i upadków na skutek utraty przyczepności z podłożem. Aby temu skutecznie zapobiegać trzeba pamiętać o posypywaniu piaskiem lub solą przemysłową ciągów komunikacyjnych, do czego służą wyeksponowane na wystawie m.in pojemniki na piasek i sól oraz szufelki metalowe.
 • Zaproszenie do udziału w szkoleniach LGD

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniachna temat: zasad ubiegania się o przyznanie pomocy na operacje w zakresie rozwijania działalności gospodarczej wramach naboru wniosków numer III/2019 dotyczącego przedsięwzięcia: „Innowacyjny Zaścianek” .Szkolenia skierowane są do mieszkańców i podmiotów z terenu gmin: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie oraz Troszyn.

 • GraduatON

  Szanowni Państwo, Międzynarodowa Fundacja „Reaxum" stara się zacierać różnice i dysproporcje w dostępie do wiedzy, nauki i pracy dla osób wykluczonych, niepełnosprawnych, pozbawionych równych szans życiowych. Naszą misją jest kształtowanie odpowiednich postaw społecznych, wśród szeroko rozumianego biznesu, dlatego współpracujemy z niesamowitymi jednostkami, firmami, organizacjami, dzięki którym nasze działania są efektywne i przynoszą realne efekty. Jako Fundacja realizujemy projekt pn. „GraduatON" współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 • Wyścig kolarski

  Zapraszamy kolarzy, którzy lubią walczyć z czasem - indywidualnie. Już po raz 11. 15 sierpnia 2019r. odbędzie się Jazda Indywidualna na Czas na dystansie 10 km po szosie. Wyścig zostanie przeprowadzony na drodze asfaltowej z miejscowości Zapieczne w kierunku na Rabędy i Janki Stare, tu nastąpi nawrót i tą samą drogą powrót do Zapiecznego. Start wyścigu o godz. 11.00. Szczegóły poruszania się po drodze oraz wytyczne trasy, a także publikacja regulaminu wyścigu będzie zamieszczona na stronie internetowej organizatora wyścigu - www.kk24h.pl

 • Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

 • Szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne

  Działając na podstawie wytycznych dla Komisji powołanych przez Wojewodę Mazowieckiego do spraw oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne Wójt Gminy Troszyn informuje producentów rolnych u których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę oraz inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat od 26 lipca 2019 r. do 9 sierpnia 2019 roku.

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 936797, odwiedzin dzisiaj: 1069

Script logo