Aktualności

 • IX Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!

  Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd. W akcji Masz Głos pokazujemy co i jak można zmienić dla siebie i innych, wspieramy w realizacji pomysłów, pomagamy działać skutecznie, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.

 • OTWARCIE PLACU ZABAW W TROSZYNIE

  Dn.2.09 2019 r odbyło się otwarcie miejsca integracji i lokalnej aktywności,w którym mieści się plac zabaw i siłownia zewnętrzna.Uroczystego otwarcia dokonał pan wójt Edwin Mierzejewski, pan przewodniczący rady Gminy Zenon -Marek Mierzejewski , radni i pani dyrektor Samorządowego Przedszkola w Troszynie Na uroczystość przybyły dzieci z przedszkola z Kleczkowa jak również Samorządowego Przedszkola z Troszyna Nowo powstały obiekt został sfinansowany ze środków UE w ramach działania "Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019. To kolejny już plac zabaw,który umożliwi dzieciom wspólne spędzenie czasu i integrację społeczną

 • TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w terminie 23-27 WRZEŚNIA 2019 ROKU organizuje TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY. Tydzień Przedsiębiorcy jest przedsięwzięciem skierowanym do przedsiębiorców, a także osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności oraz do klientów, którzy chcą zapoznać się z przepisami i zasadami dot. obowiązku ubezpieczeń społecznych. Głównymi tematami przewodnimi seminariów będą:

  1. Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych,

  2. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne,

  3. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

 • Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna

  Projekt „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna” zwycięzcą konkursu PSE

  Wkrótce w centrum Troszynapowstanie altana ogrodowa, która będzie pełnić funkcję rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców gminy. Wszystko za sprawą projektu „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna”, który zwyciężył i otrzymał dofinansowanie w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Celem tego projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum Troszyna poprzez budowę altany ogrodowej. Miejsce to stworzy warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji lokalnej społeczności. Realizacja przedsięwzięcia podniesie tym samym atrakcyjność i estetykę miejscowości.

 • Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu

  Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Pro Civitas Bono serdecznie zapraszam na wykład pt. " Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu" , który odbędzie się dnia 7 września w godz. 9.00-13.00 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, przy ul. Aleksandrowicza 5, w sali dydaktycznej za bufetem. Będzie to pierwszy z cyklu wykładów o tematyce zdrowotnej, skierowany do seniorów oraz ich rodzin i opiekunów, organizowany w ramach projektu pt. "Akademia E-seniora", współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Uwaga !!!! dla osób, którym problemy zdrowotne uniemożliwiają osobiste przybycie na wykład, zaplanowaliśmy transmisję na żywo przez Internet.
 • VIII Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Zaproszenie do udziału w szkoleniach LGD

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniachna temat: zasad ubiegania się o przyznanie pomocy na operacje w zakresie rozwijania działalności gospodarczej wramach naboru wniosków numer III/2019 dotyczącego przedsięwzięcia: „Innowacyjny Zaścianek” .Szkolenia skierowane są do mieszkańców i podmiotów z terenu gmin: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie oraz Troszyn.

 • Wystawa promująca bezpieczne metody pracy

  Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce zaprasza rolników do zapoznania się z wystawą promującą bezpieczne metody pracy ograniczające ryzyko chorób układu ruchu u rolników oraz popularyzującą sposoby zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych.W okresie zimowym najczęściej dochodzi do poślizgnięć i upadków na skutek utraty przyczepności z podłożem. Aby temu skutecznie zapobiegać trzeba pamiętać o posypywaniu piaskiem lub solą przemysłową ciągów komunikacyjnych, do czego służą wyeksponowane na wystawie m.in pojemniki na piasek i sól oraz szufelki metalowe.
 • Wyścig kolarski

  Zapraszamy kolarzy, którzy lubią walczyć z czasem - indywidualnie. Już po raz 11. 15 sierpnia 2019r. odbędzie się Jazda Indywidualna na Czas na dystansie 10 km po szosie. Wyścig zostanie przeprowadzony na drodze asfaltowej z miejscowości Zapieczne w kierunku na Rabędy i Janki Stare, tu nastąpi nawrót i tą samą drogą powrót do Zapiecznego. Start wyścigu o godz. 11.00. Szczegóły poruszania się po drodze oraz wytyczne trasy, a także publikacja regulaminu wyścigu będzie zamieszczona na stronie internetowej organizatora wyścigu - www.kk24h.pl

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 287971, odwiedzin dzisiaj: 1128

Script logo