Aktualności

 • ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

  ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

  Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR. Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.

 • Już za miesiąc spis powszechny!

  Już za miesiąc spis powszechny! 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie. Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl. Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

 • Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

  Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF: wnioski od 11 marca Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca 2021 r. mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

 • Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

  Pod koniec marca rusza I nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Od 29 marca do 12 maja ARiMR będzie przyjmować wnioski o pomoc w ramach działania „Współpraca” na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

 • Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

  Szanowni Państwo!

   Kampania dotyczy upowszechnienia wśród klientów ZUS - zwłaszcza seniorów - wiedzy na temat korzyści i bezpieczeństwa jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać. W załączeniu przesyłam materiał do zamieszczenia na stronie: plakat, ulotkę, artykuł informacyjno-promocyjny W imieniu Pani Dyrektor i swoim dziękuję serdecznie Państwu za współpracę. W razie pytań pozostaje do dyspozycji. Z wyrazami szacunku Aneta Kokosza Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 • ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR UCZESTNIKÓW DO KLUBU SENIORA

  ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR UCZESTNIKÓW DO KLUBU SENIORA „SENIOR+” W TROSZYNIE!

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Troszynie ogłasza nabór do Klubu „Senior+”.

  Jeżeli: jesteś mieszkańcem gminy Troszyn, masz minimum 60 lat, jesteś osobą nieaktywną zawodowo, a chcesz spędzać swój wolny czas w sposób aktywny i ciekawy… zostań uczestnikiem Klubu Seniora „Senior+” w Troszynie! Udział w zajęciach oferowanych przez Klub jest całkowicie bezpłatny.

   

 • Rozkład jazdy na liniach komunikacyjnych na terenie Gminy Troszyn w 2021r

  Rozkład jazdy na liniach komunikacyjnych na terenie Gminy Troszyn w 2021r.
 • Zwrot podatku akcyzowego (dokumentacja)

 • Klub Seniora Senior+ w Troszynie już otwarty!

  Klub Seniora Senior+ w Troszynie już otwarty! Od stycznia 2021 r. na terenie Gminy Troszyn rozpoczął działanie Klub Seniora Senior+. Klub został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w Gminie Troszyn. Dzięki pozyskanym środkom z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 możliwe było utworzenie i wyposażenie Klubu. Klub mieści się w lokalu przy ulicy Szkolnej 6 w Troszynie. Zainteresowanych uczestnictwem w Klubie seniorów zapraszamy do kontaktu, informacje uzyskać można bezpośrednio w siedzibie Klubu bądź w Ośrodku Pomocy Społecznej w Troszynie.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1073815, odwiedzin dzisiaj: 1468

Script logo