Aktualności

 • Dofinansowanie z WFOŚIGW

  W dniu 14 września Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka, Wójt Gminy Troszyn Edwin Mierzejewski oraz wójtowie z 9 innych gmin z powiatu Ostrołęckiego podpisali umowy dotacji zadania dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Gmina Troszyn otrzymała dofinansowanie na zadania:

  1) Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Troszyn.

  2) Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb zasilania budynku, w którym funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Dzbenin.

  Jednocześnie Jednostka OSP Łątczyn podpisała umowę na dofinansowanie zakupu wyposażenia. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w Centrum Kultury w Troszynie.

 • XXIII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXIII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXIII Sesja Rady Gminy Troszyn 15.09.2021 roku godz. 10:00. Transmisja

 • Czym jest choroba afrykański pomór świń?

  Afrykański pomór świń (ASF) to wysoce zaraźliwa choroba atakująca świnie i dziki. Wirus wywołujący tą chorobę jest nieszkodliwy dla ludzi, ale zazwyczaj śmiertelny dla świń. Obecnie nie ma szczepionki ani lekarstwa na ASF. Zapobieganie, wykrywanie i zgłaszanie są kluczem do zatrzymania tej generującej straty finansowe, choroby.

 • Jak spisać się szybko?

  Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz. Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/.Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany. Formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale miej pod ręką swój numer PESEL (i domowników, jeśli wypełniasz ich formularze). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania. Jeśli masz taką możliwość, pomóż starszym członkom Twojej rodziny w wypełnieniu formularza lub, jeśli wyrażą zgodę, zrób to za nich. Dla seniorów kontakt z rachmistrzem może budzić lęk i obawę o swoje bezpieczeństwo.
 • Ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej

  Ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Troszynie informuje o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

 • Troszyńscy artyści

  Grupa seniorów pod nazwą „Troszyńscy Artyści” zaprasza do udziału w projekcie 😊
 • Wyłożenie planów urządzania lasu

 • Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc!

  Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy. Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

   

 • Nie bój się spisu!

  Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

  Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy. Każdy ma prawo do wątpliwości i nie ma nic złego w stawianiu pytań o sensowność i legalność Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Należy jednak podejść do tego poważnie i rzetelnie, a nie opierać się na „sensacyjnych” opiniach internetowych anonimów.

 • LETNIE SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA SENIOR+ W TROSZYNIE

  Letnie spotkania seniorów obfitują w różnorodne wydarzenia. W czerwcu i lipcu seniorzy mieli okazje między innymi:

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1148657, odwiedzin dzisiaj: 676

Script logo