Aktualności

 • Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego

  Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

  Informacje ogólne

  W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zachorowań na COVID-19, oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych określa się poniższe wytyczne dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii). Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

 • Zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa

  Wójt Gminy Troszyn informuje, że Zarządzeniem Nr 11/2020 Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka z dnia 03.04.2020 r., wprowadzono zakaz wstępu osobom nieupoważnionym, do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa w granicach zasięgu Nadleśnictwa Ostrołęka.
 • Pismo KRUS

  Pismo dotyczące materiałów prewencyjnych opracowanych przez Biuro Prewencji Centrali KRUS w Warszawie, do wykorzystania przez właścicieli gospodarstw, w celu poprawy bezpieczeństwa podczas pracy rolniczej.
 • Tarcza Antykryzysowa - informacje, wnioski, instrukcje

  Szanowni Państwo, w imieniu Pani Donaty Szopińskiej-Frąszczak, p.o. Dyrektora Oddziału ZUS w Płocku, informuję, że 1 kwietnia 2020 r. wszedł w życie pakiet regulacji, mających zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, składających się na tzw. Tarczę Antykryzysową. Obowiązujące przepisy przewidują konkretne wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm i osób świadczących umowy cywilnoprawne. Nowe rozwiązania prawne przewidują, m.in.: zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe, możliwość rozłożenia na raty lub odroczenie składek na ZUS dla większych firm czy brak opłaty prolongacyjnej.

 • Komunikaty ostrzegawcze

  Wójt Gminy w Troszyn informuje, że o godzinie: 9:05, 12:05, 16:05, 19:05 będą przekazywane cykliczne komunikaty ostrzegawcze dla ludności przed zakażeniami (w związku z koronawirusem) w formie pliku dźwiękowego nadawane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 • Apel Wójta Gminy Troszyn do mieszkańców gminy.

  Apel Wójta Gminy Troszyn do mieszkańców gminy.

  Pomóżmy sobie nawzajem.

  1. Zostań w domu - ograniczamy wyjścia do niezbędnego minimum, unikamy zgromadzeń.

  2. Sprawy urzędowe załatwisz dzwoniąc: - Urząd Gminy: 29 7671053 - OPS: 29 7671003 - Gospodarka Komunalna: 29 7671040 - Posterunek Policji: 29 7601722 - e-mail: gmina@troszyn.pl

  3. Pilne potrzeby, pomoc starszym i w kwarantannie: 29 7671003, 502137869, 604754201, 603888407, 112.

  Dziękuję za przestrzeganie zaleceń.

  Wójt Gminy Troszyn

  Edwin Mierzejewski

 • Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

  Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wprowadziliśmy następujące rozwiązania: • Ograniczona zostaje całkowicie możliwość osobistego załatwiania spraw w Placówkach Terenowych oraz Oddziale Regionalnym -jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami; Do Państwa dyspozycji pozostają wyłożone druki i formularze, które po wypełnieniu należy pozostawić w wyznaczonym miejscu. W przypadku pytań - kontakt z KRUS - wyłącznie telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej), kontakt telefoniczny do pracowników PT: • Tel. sprawy ubezpieczenia społecznego: 29 7607425 • Tel. sprawy świadczeniowe: 29 7607418 • Tel. wypadki: 29 7607417 • Tel. kierownik PT: 29 7607413 • Adres e-mail PT): ostroleka@krus.gov.pl

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR

  Szanowni Państwo,

  w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.: - ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych oraz centrali ARiMR - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami; - kontakt z ARiMR – wyłącznie telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej), numery telefonów i adresy e-mail będą dostępne w widocznym miejscu przy wejściu do placówki Agencji;

 • Dzieci uczą rodziców w domu!

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych. Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

  Materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 • Komunikat o zmianach w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego oraz jednostek mu podległych

  Szanowni Państwo,

  w związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19 w Polsce, prosimy o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce oraz podległych jednostkach do niezbędnego minimum. Sprawy nie wymagające bezpośredniego kontaktu, prosimy o załatwianie drogą elektroniczną pod nr 29 764 36 45 lub wysyłając korespondencję elektroniczną: kancelaria@powiatostrolecki.pl

  Także ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną Wydział Komunikacji i Drogownictwa, znajdujący się  przy ul. A.E  Fieldorfa "Nila" 15 do odwołania zmienia sposób przyjmowania interesantów.

  Od poniedziałku 16 marca  przyjmowane będą wyłącznie osoby, które umówiły się na wizytę poprzez system rejestracji elektronicznej: https://bezkolejki.eu/spostroleka/ .

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 223588, odwiedzin dzisiaj: 287

Script logo